Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

 • 2023-10-22 12:08

  Tragiczne historie, które na przestrzeni wieków miały miejsce w Karkonoszach przedstawili autorzy książki „Zabójcze Karkonosze”. W pierwszej części Szymon Wrzesiński – historyk i publicysta w rzetelny sposób przedstawia dzieje katastrof naturalnych, które nawiedzały Karkonosze. Przeczytamy o niszczycielskich powodziach, lawinach czy tragicznych w skutkach gwałtownych burzach i zapoznamy się z przypadkami ich ofiar. Autor wzbogaca historie licznymi relacjami świadków i zapisami z kronik

 • 2023-09-11 20:54

  Przygotowany przez nas album powstał z czystej pasji, z rodzinnych rozmów o przeszłości i z szacunku dla dokonań minionych pokoleń piławian. Pocztówki prezentowane w tej publikacji pochodzą w większości z prywatnej kolekcji Lecha Przerwy. Siegnęliśmy ponadto do zbiorów przedwojennych fotografii przechowywanych w Haus Schlesien w Koenigswinter. Najstarsze wykonano pod koniec XIX wieku, najmłodsze w 1943 r., przedstawiają zatem Piławę Górną zamieszkaną przez niemiecką zasadniczo ludność w czasie niemieckich rządów

 • 2023-09-06 20:12

  Zapraszam na fascynującą podróż przez gminę Bolków, gdzie odkryjesz majestatyczne warownie, pełne legend o bohaterach, rycerzach i damach dworu. Poznasz historię budowy i przemian, jakie nasze zamki i pałace przeszły na przestrzeni wieków. Odkryjemy dla Ciebie unikalne detale architektoniczne, które skrywają w sobie nie tylko piękno, ale także opowieści o burzliwej przeszłości. Ten przewodnik po zamkach i pałacach pomoże Ci zgłębić historię tych miejsc i odkryć je na nowo...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 295Wszystkich: 13557092

Weekendowy powrót gratis w pociągach Kolei Dolnośląskich

2022-02-18 21:08

     Powrót gratis to oferta dla miłośników atrakcji turystycznych, którzy wybierają się w najbliższy weekend do Szklarskiej Poręby czy Wałbrzycha. Korzystając z promocji, pasażerowie Kolei Dolnośląskich kupią bilety na podróż za połowę ceny!

     Końcówka lutego to doskonały czas na zimowe wycieczki po Dolnym Śląsku. Oferta dla zainteresowanych podróżą do Szklarskiej Poręby obowiązuje od soboty do niedzieli. Dla osób, które zdecydują się odwiedzić Wałbrzych, oferta jest ważna we wszystkie weekendy do końca roku.

Zimowe szaleństwo na Szrenicy

     Piechurzy, narciarze biegowi czy amatorzy białego szaleństwa znajdą w Szklarskiej Porębie bogaty wachlarz tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Na szczególną uwagę zasługuje zielony szlak na Szrenicę, oferujący liczne punkty widokowe.

     Powrót Gratis to propozycja dla tych, którzy zamierzają wziąć udział w zakończeniu tegorocznej akcji Projekt Zima, odwiedzając kompleks Ski Arena Szrenica, której patronuje samorząd województwa dolnośląskiego. Pasażerowie, kupując tradycyjny bilet do stacji Szklarska Poręba Górna lub Szklarska Poręba Jakuszyce, bez dodatkowej opłaty będą mogli wrócić do stacji docelowej. Jedynym warunkiem skorzystania z oferty jest uzyskanie pieczątki ze stoiska Kolei Dolnośląskich na terenie Ski Arena Szrenica.

     – Górskie kurorty cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Chcemy zachęcić sympatyków sportów zimowych do odwiedzenia jednego z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na Dolnym Śląsku, a przy tym zaoszczędzenia, dzięki specjalnej promocji – zachęca Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. 

Wałbrzych pełen atrakcji turystycznych

     To miasto może być świetną bazą wypadową na jednodniową wycieczkę. Rynek, palmiarnia, Muzeum Porcelany czy spacer na szczyt Borowej mogą stanowić cel lub uzupełnienie dnia, po odwiedzinach Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia – największej atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce. Obiekt mieści się w dawnej kopalni węgla brunatnego „Julia”, która zakończyła swoją działalność w 1996 roku. Dzisiaj, dzięki rewitalizacji tego miejsca, zwiedzający mogą poznać historię i kulturę górnictwa węglowego na Dolnym Śląsku.

     Oferta Powrót Gratis jest skierowana do osób, które w dowolny weekend tego roku wybiorą się do Wałbrzycha i skorzystają z wizyty w Parku Wielokulturowym. W pociągu trzeba okazać konduktorowi bilet wstępu do parku i bilet na przejazd w stronę Wałbrzycha.

 Szczegóły promocji dostępne są na stronie przewoźnika.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tomek Nawrot2022-02-19 10:38

  Super ujęcie! To chyba za Szklarską na trasie do Jakuszyc?
  Co do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu to są tam przepiękne eksponaty. Muzeum mało znane, a moim zdaniem to jedna z największych atrakcji Wałbrzycha.

 • Zielarka z Grabowca2022-02-19 10:39

  "...od soboty do niedzieli...". Hmm.

 • Maciej Kolesiński2022-02-19 12:08

  To nie jest na trasie do Jakuszyc, bo odcinek za Szklarską Porębą Górną nie jest zelektryfikowany i jeżdżą tak tylko pojazdy Ceskich drah.

 • Tomek Nawrot2022-02-19 16:19

  To z tego by wynikało, że gdzieś bezpośrednio przed Szklarską Górną.

 • Tomasz Drożdż2022-02-19 17:17

  Specjalistą od najpiękniejszych i zaskakująco pomysłowych zdjęć pociągów KD z Karkonoszami w tle jest oczywiście Rafał Kotylak. Całkiem pokaźną kolekcję takich wspaniałych zdjęć znajdziecie na jego stronie lub na FB.

 • Tomasz Rzeczycki, autor "Góry Polski"2022-02-22 11:50

  Z oferty 'Powrót gratis' skorzystają więc np. pasażerowie ze stacji Żary w woj. lubuskim - 225 km do Wałbrzycha przez Wrocław, ale już pasażerowie z Oławy, Opola czy odległych również o 225 km Gliwic nie skorzystają. Bo oferta jest ważna wyłącznie w Kolejach Dolnośląskich.

Komentarz
Facebook