Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 26638Wszystkich: 5773018

Złota Beczułka dla Rampušaka

2015-01-18 19:42

     Rodzinny browar z Dobruški otrzymał na 23. Konkursie Piwnym Pivex 2015 nagrodę Złotej Beczułki. Znaczące w świecie producentów piwa wyróżnienie browar otrzymał w kategorii piw beczkowych za 12% Rampušaka, piwo jasne, niefiltrowane. W tym roku po raz pierwszy oceniano piwa w kategorii piw beczkowych, do tej pory były to tylko wyroby butelkowane. Konkurs odbył się w Brnie, przy okazji targów turystycznych, jakie odbywały się w tym mieście.

     Piwa zgłoszone do konkursu oceniała anonimowa komisja złożona z przedstawicieli browarników oraz słodowników. Pod uwagę brano wiele czynników, m.in. zapach, smak, czy gorzkość piwa, trunki były również „rozbierane” na czynniki pierwsze w laboratorium. Ilość branych pod uwagę parametrów świadczy o wyjątkowej jakości zwycięskiego napoju, który pokonał rywali, otrzymując Złotą Beczułkę.

     Nie jest to pierwsza nagroda 12% Rampušaka, bowiem w ubiegłym roku piwo otrzymało w Táborze Złotą Pieczęć Piwną. Także browar święci triumfy na piwnych konkursach, co jakiś czas przywożąc z nich nagrody. W 2014 roku w konkursie Piwo Republiki Czeskiej, organizowanym w Czeskich Budziejowicach, piwo Dobruška 11% okazało się piwem najlepszym w kategorii „jasne piwo z małego browaru”, a w kategorii „piwo ciemne z małego browaru” drugie miejsce zajęło piwo Muderlant 13%.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook