Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 20Wszystkich: 14212179

38 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Program 38. PPA zaprezentowali Konrad Imiela, Piotr Dziubek, Cezary Studniak i Michał Walczak
Program 38. PPA zaprezentowali Konrad Imiela, Piotr Dziubek, Cezary Studniak i Michał Walczak
2017-03-24 10:00

     38. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w tym roku wraca do tradycji i odbędzie się wczesną wiosną, w terminie 24 marca - 2 kwietnia. W ubiegłym roku organizatorzy postawili na termin późniejszy ale było to podyktowane uczestnictwem Przeglądu w projekcie Europejskiej Stolicy Kultury. Na konferencji prasowej poznaliśmy program tegorocznego przeglądu, a zapowiada się on jak co roku imponująco. 

     Zagraniczna gwiazda, która pojawi się na PPA, to Jamie Cullum, światowej klasy muzyk jazzowy, rozpoznawalny na całym świecie, który odznacza się duża charyzmą i talentem. Jego wizyta nie powinna więc nikogo dziwić i można się spodziewać, że występ przyciągnie tłumy widzów. 

     Kolejnym wydarzeniem, które zawsze wzbudza wiele emocji jest Koncert Galowy. Zatytułowany będzie „Muzeum Wolności” i firmuje go najśmielszy dziś w Polsce literacki kabaret i teatr – warszawski Pożar w Burdelu. Do podstawowego składu specjalnie na koncert dołączy sporo gwiazd m.in. Maciej Stuhr, Magda Umer, Magdalena Cielecka, Pablopavo oraz Bartosz Porczyk. Historia toczyć się będzie w muzeum, gdzie wolność można jeszcze oglądać, choć akcja toczyć się będzie w nieokreślonej przyszłości.

     Koncert Finałowy, który podsumowuje co roku PPA podzielony został tradycyjnie na dwie części. Pierwsza to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, natomiast druga to w tym roku projekt „Dziubanina”. Reżyserem oraz autorką scenariusza jest Agata Duda-Gracz i to jej oczami zobaczymy historię muzyki oraz piosenek jednego z najciekawszych kompozytorów teatralnych Piotra Dziubka.

     Ciekawym koncertem będzie również inspirowany obrazami Jerzego Dudy-Gracza występ Mai Kleszcz i Kwartetu Prowincjonalnego, którzy wykonają premierowo piosenki inspirowane obrazami artysty. W trakcie festiwalu czeka nas również wiele różnego rodzaju spektakli, koncertów, jak również spotkań. Warto też zaprosić na spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” z piosenkami Piotra Bukartyka w reż. Jerzego Satanowskiego oraz na hipsteroperetkę Cezarego Studniaka „Kochanie, zabiłam nasze koty” według książki Doroty Masłowskiej, którą zobaczymy w teatrze Capitol. Sprzedaż biletów na  Nurt Główny rusza już 4 lutego w sami południe, online na stronie www.ppa.wroclaw.pl i w kasie Teatru Capitol (Wrocław, ul. Piłsudskiego 67) a na Nurt OFF od 11 lutego, również w samo południe - wyłącznie w kasie Capitolu.

Mariusz Kunicki - NaszeSudety

 


Zobacz także:
strona www 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook