Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem
Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.
Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj
28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...
Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia
- Byliśmy w Karpaczu, w ten weekend będziemy na Polanie Jakuszyckiej, a w czasie kolejnych weekendów pojawimy się w Czarnej Górze, Zieleńcu i Świeradowie-Zdroju - mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni. Wałbrzyska atrakcja bierze udział w akcji Dolnośląska Zima przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i na stokach w popularnych kurortach zaprasza do wizyty w górniczym, unikatowym w skali europejskiej obiekcie.
W najbliższy weekend akcja Dolnośląska Zima zagości na Polanie Jakuszyckiej. Tydzień później w Czarnej Górze, w pierwszy weekend lutego w Zieleńcu, a cała akcja zakończy się 10 i 11 lutego w Świeradowie-Zdroju. Stara Kopalnia pojawi się w każdej z tych lokalizacji i będzie zapraszać do siebie.
- Na stokach i trasach narciarskich pojawimy się z Gorącą Barbarą, czyli najlepszą korzenną herbatą, uwielbianą przez wałbrzyskich górników i turystów odwiedzających Starą Kopalnię. Gorącej Barbary na co dzień możecie się napić także w naszej Sztygarówce – mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni.
Turyści odwiedzający stoisko Starej Kopalni dowiedzą się tego, dlaczego warto przyjechać do pogórniczego kompleksu, jakie trasy turystyczne są przygotowane, jak wygląda zwiedzanie, dlaczego warto kupić bilet Explore Wałbrzych (wspólny bilet Zamku Książ, czy z jakich dodatkowych atrakcji w Wałbrzychu warto skorzystać, by spędzić w tym miejscu cały dzień.
Poza Starą Kopalnią w Szklarskiej Porębie, Czarnej Górze, Zieleńcu czy Świeradowie-Zdroju swoją ofertę w czasie akcji przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprezentują także inne atrakcje. Pojawiają się między innymi serwujące regionalne potrawy Stawy Milickie, Miasto Kłodzko, Kolejkowo, Powiat Trzebnicki, Karkonoskie Tajemnice, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Muzeum Karkonoskie, Zamek Czocha, Koleje Dolnośląskie, Huta Julia, DCS Polana Jakuszycka, Kopalnia Złota, Kopalnia Uranu, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Srebrna Góra, Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu, Zamek Książ, Karkonosze – mam w sobie Ducha Gór, Time Gates, Zamek Grodziec, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.