Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 673Wszystkich: 14211403

Konkurs ciekawych miejsc

Pałac w Jedlince - jedna z sudeckich atrakcji. Fot. jedlinka.pl
Pałac w Jedlince - jedna z sudeckich atrakcji. Fot. jedlinka.pl
2020-11-24 09:56

     W Sudetach (i na ich Przedgórzu) mamy setki, jeśli nie tysiące ciekawych miejsc. O bardzo wielu pisaliśmy na naszych łamach, ale jeszcze wiele pozostało nieznanych naszym Czytelnikom. Ogłaszamy więc konkurs, w którym możecie zaprezentować te miejsca, które uznacie z jakiejkolwiek przyczyny za ciekawe i warte pokazania szerszemu gronu miłośników Sudetów. Najciekawsze prace oczywiście nagrodzimy!

     Warunki, jakie muszą spełniać nadesłane na konkurs prace, to: objętość do 1 800 znaków (ze spacjami), przynajmniej jedno zdjęcie ilustrujące tekst (maksymalnie sześć) oraz tekst tematycznie związany z jakąś atrakcją w Sudetach lub na Przedgórzu Sudeckim. Jedna osoba może przysłać dowolną ilość prac.

     Na Wasze prace czekamy do 10 grudnia 2020 r. Będziemy je sukcesywnie publikować na naszych łamach zaraz po otrzymaniu (nagrodzone prace pozostaną w serwisie NaszeSudety po wsze czasy, pozostałe po uzyskaniu zgody ich autorów). Jury w składzie: Łukasz Kazek, dziennikarz, reportażysta, przyjaciel Pałacu Jedlinka oraz Waldemar Brygier, redaktor naczelny Serwisu Turystycznego NaszeSudety, wybierze najciekawsze prace, które zostaną nagrodzone do 13 grudnia, tak by nagrody dotarły do zwycięzców jeszcze pod choinkę.

     A jakie to nagrody? Wszystkie ufundowane zostały przez Pałac Jedlinka – sami zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

I nagroda
     Zaproszenie dla rodziny do Jedlinki, ważne dla czterech osób, które obejmuje: wizytę w Browarze Jedlinka, pizzę z pieca opalanego drewnem, degustację piwa, a dla najmłodszych lemoniady. Voucher obejmuje również zwiedzanie Pałacu Jedlinka oraz Wagonu Sztabowego Specjalnego Pociągu „Amerika”. Voucher ważny do 31 maja 2021 r.

II nagroda
     5-litrowa beczka piwa „Marcowa Dama” (piwo lager, jasne, niepasteryzowane, niefiltrowane, ekstr. 13,7% wag., alk. 6,1% obj.) wraz z firmowym kuflem Browaru Jedlinka.

III nagroda
     Zaproszenie dla dwóch osób na zwiedzanie Pałacu Jedlinka oraz pocztówka z planu filmowego YouTube History Hiking. Voucher ważny do 31 maja 2021 r.

     Do każdej z powyższych nagród, redakcja NaszychSudetów doda zestaw map i przewodników, by łatwiej było podróżować w górach, ale i na nizinach. Na Wasze prace czekamy pod adresem: redakcja@naszesudety.pl.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

  • Kamil Jabłoński2020-11-27 16:46

    Dzień dobry, takie pytanie mam - czy ta praca ma być wysłana w "jakimś formacie" (.pdf lub .rtf) czy po prostu jako e-mail?

  • Waldemar Brygier2020-11-27 17:27

    Pracę należy wysłać w formacie tekstowym (może być RTF, WORD, TXT, czy w jakimkolwiek innym programie tego typu). Musimy mieć możliwość jej edycji, by poprawić np. ewentualne literówki (nie ingerujemy oczywiście zanadto w tekst). Może być również jako e-mail

Komentarz
Facebook