Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 294Wszystkich: 14212453

Muzyczna podróż po dworach i ulicach barokowej Hiszpanii

2017-04-23 17:00

     Nastrojowe latynoskie dźwięki, porywające hiszpańskie pieśni i niezwykła meksykańska atmosfera. Na to wszystko mogą liczyć widzowie koncertu „Canto del Sol”, który odbędzie się 23 kwietnia w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu. Dochód zostanie przeznaczony na przyjazd do Polski uzdolnionych dzieci z Meksyku w ramach projektu Brave Kids. Bilety w sprzedaży.

     W Teatrze Pieśń Kozła z niepowtarzalnym, akustycznym koncertem „Canto del Sol” wystąpią dwa zespoły: Jacaras i Latin Słońce. Ich wokalistkami są mieszkające w Polsce Meksykanki - Julieta Gonzalez-Springer i Verónica de Larrea, które pragną pomóc małym meksykańskim artystom przyjechać do Polski i zaprezentować rodzimą kulturę. Rodowite Meksykanki oraz absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej zaprezentują we Wrocławiu akustyczny koncert muzyki hiszpańskiej oraz z kręgu Ameryki Łacińskiej.

- Koncert pozwoli nam zebrać środki na przyjazd dzieci z domu dziecka w Puerto Escondido w Meksyku na tegoroczną, 8. edycję projektu Brave Kids – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids. - Chcemy ugościć czwórkę meksykańskich dzieci i tym samym spełnić ich marzenia o poznaniu i zaprzyjaźnieniu się z dziecięcymi artystami z 20 krajów i z pięciu kontynentów - dodaje.

     Młodzi Meksykanie, którzy mają przyjechać do Polski są podopiecznymi domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido. Wywodzą się z plemienia MIXE – jedynych rdzennych Amerykanów, których ziemie nigdy nie zostały podbite przez Hiszpanów. Ich bogata kultura jest do dziś podtrzymywana w tańcach i tysiącach starych mitów. Większość dzieci pochodzi z biednych, rdzennych społeczności, gdzie społeczne wykluczenie i brak edukacji to codzienność.

- Po raz kolejny pragniemy gościć u siebie te wspaniałe dzieci – mówi Justyna Warecka. - Ubiegłoroczny udział w Brave Kids ich kolegów i spotkanie z dziećmi z całego świata wywarł na nich niezapomniane wrażenia. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że będzie to dla nich doświadczenie i impuls, które mogą odmienić ich życie – dodaje.

Odważne dzieci
     Brave Kids to projekt edukacyjno – artystyczny, który umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

     Od 2009 do 2016 roku w Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Natomiast przedstawienia z udziałem młodych artystów obejrzało 6 tys. widzów.

Więcej o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook