Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 669Wszystkich: 14211399

We Wrocławiu odbędą się Dni Fantastyki

2023-08-22 11:43

DNI FANTASTYKI – MIASTO WYOBRAŹNI, 23-27 sierpnia 2023, Wrocław

23-25 sierpnia – MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu
Mediateka, pl. Teatralny 5 (spotkania dla młodzieży i dorosłych)
filia 22, ul. Chociebuska 8-10 (warsztaty dla dzieci)

25-27 sierpnia – OPT Zamek
pl. Świętojański 1

 


     Zbliżają się 19. Dni Fantastyki we Wrocławiu! W ostatni weekend sierpnia tysiące wielbicieli literatury, komiksów, gier i kultury fantastycznej pojawią się w leśnickim Zamku. W tym roku po raz pierwszy impreza zaistnieje także w centrum miasta i będzie trwała aż 5 dni! 

Fantastyka w centrum miasta

     Dni Fantastyki wychodzą na miasto! Dzięki dołączeniu do grona organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Gildia Organizatorów, impreza rozpocznie się już w środę (23 sierpnia) w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku. Do piątku biblioteka stanie się główną lokalizacją festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami.
Na najmłodszych fanów fantastyki będą czekać atrakcje w kolejnym punkcie na mapie festiwalu – bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tej części programu będzie bezpłatny. 

     W piątek festiwal przeniesie się na teren urokliwego leśnickiego Zamku, gdzie na uczestników czekać będzie jeszcze więcej rozrywek. W budynku odbędą się spotkania dotyczące literatury, komiksów, filmów, mangi i anime, nauki oraz popkultury. W programie organizatorzy zaplanowali rozmowy ze znanymi autorami, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay i wiele innych. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami fantasy, science fiction, horroru czy steampunku, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. 

    Karnety na cały festiwal dostępne są już do kupienia w serwisie Biletyna.pl. Wstęp na teren wokół Zamku i korzystanie z atrakcji festiwalowych, takich jak koncerty czy strefa handlowa jest całkowicie darmowy!

Nowi organizatorzy

     W tym roku grono organizatorów rozszerza się o dwa nowe podmioty. Tradycyjnie za produkcją festiwalu stoi leśnicki Zamek, który od 1 stycznia jest częścią nowo powstałej instytucji kultury występującej pod nazwą Ośrodek Postaw Twórczych Zamek (OPT Zamek). Oprócz Dni Fantastyki, Zamek organizuje wiele festiwali i projektów lokalnych, takich jak zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska i średniowieczny Jarmark Jadwiżański. Do ekipy zamkowej dołącza Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza – największa instytucja kultury zajmującą się literaturą we Wrocławiu – oraz Stowarzyszenie Gildia Organizatorów. 

     Dni Fantastyki odbywają się od 2004 roku, co czyni je najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce. Obejmuje tematyką literaturę, film, komiks, popkulturę, mangę, anime oraz gry – planszowe i komputerowe. Dni Fantastyki (używany skrót: DF) corocznie łączą zarówno fanów, jak i twórców fantastyki – pisarzy, aktorów, twórców komiksu czy reżyserów. Z każdym rokiem ich liczba wzrasta, edycję z 2022 roku odwiedziło ponad 10 000 uczestników.

Strona festiwalu: dnifantastyki.pl  

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook