Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 277Wszystkich: 14212436

Z bonem turystycznym do muzeum, galerii i na szkolną wycieczkę

2021-02-01 20:54

     Za sprawą ostatnich zmian w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym poszerzyła się liczba aktywności, w których można uczestniczyć płacąc bonem. Tym samym wydłużyła się też lista podmiotów turystycznych, które skorzystają z tej formy wsparcia branży turystycznej.

     W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu Polskiego Bonu Turystycznego (w sierpniu 2020 r.) beneficjenci mogli korzystać z przyznanych środków płacąc za nocleg w obiektach turystycznych lub imprezę turystyczną z co najmniej jednym noclegiem. Nowelizacja ustawy z początku tego roku wprowadziła znaczącą zmianę. Obecnie bonem można płacić również za jednodniowe wycieczki, bez noclegu, obsługiwane przez organizatorów turystycznych, pod warunkiem, że w ramach wycieczki jej organizator oferuje co najmniej dwie różne usługi, mogą to być np. przejazd autokarem i wizyta w muzeum albo usługa oprowadzania przez przewodnika i rejs statkiem.

Dobrze zorganizowane

     Organizatorem turystyki, u którego można płacić bonem, jest w myśl ustawy przedsiębiorca turystyczny, który tworzy i sprzedaje lub oferuje do sprzedaży imprezy turystyczne, bezpośrednio, za pośrednictwem innego przedsiębiorcy turystycznego lub wspólnie z nim.

     W praktyce oznacza to, że same szkoły czy ośrodki kultury organizujące różnego rodzaju wyjazdy czy wycieczki dla dzieci i młodzieży nie mogą przyjmować płatności bonem, ponieważ w tym celu trzeba mieć zarejestrowaną działalność z zakresu usług turystycznych. Mogą one jednak skorzystać z usług organizatora turystyki, który takie płatności przyjmuje. Podobnie jest w przypadku przewodników turystycznych, którzy, aby móc otrzymywać za swoje usługi płatność Polskim Bonem Turystycznym muszą nawiązać współpracę z organizatorem turystyki, który jest w stanie zaproponować pakiet minimum dwóch usług.

Bogatsza oferta

     Możliwych połączeń atrakcji i usług jest niemal nieograniczona ilość - nowelizacja zakłada, że organizatorzy turystyki i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie konstruować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodników, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii, skansenów, rejsy statkami, zajęcia rekreacyjne oraz inne aktywności turystyczne i sportowe. Dzięki wprowadzonym zmianom program uwzględnia specyfikę zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży: wycieczek szkolnych, zielonych szkół, półkolonii i obozów.

     - Poszerzenie katalogu usług, z których można korzystać płacąc Polskim Bonem Turystycznym to zmiana oczekiwana przez całą branżę turystyczną. Pozwoli ona znacznie większej grupie firm zaoferować swoje usługi turystom, którzy chcą płacić bonem. To także większy wybór i więcej różnorodnych możliwości podróży, zwiedzania i spędzania wolnego czasu dla beneficjentów - mówi Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

     Wszyscy przedsiębiorcy turystyczni, którzy chcą przyjmować płatność bonem muszą zarejestrować się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, aby się w niej znaleźć powinni wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajduje się ponad 18 tys. przedsiębiorców i jest ona na bieżąco aktualizowana. Listę dostępnych obiektów oferujących usługi zakwaterowania, wycieczki, atrakcje i usługi touroperatorów można znaleźć na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej: www.bonturystyczny.gov.pl oraz www.polska.travel.

Renata Pyzio - Loyalty Solutions
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook