Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 515Wszystkich: 13966768

Jak przygotować się do trekkingu?

     Każda aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego przygotowania. Pozwala to na stworzenie bezpiecznych warunków do uprawiania sportu, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie kontuzji i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Dotyczy to również górskich trekkingów, które powinny wiązać się z uważnym doborem zawartości plecaka. Oto najważniejsze akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie udaną wędrówkę.

Jakie buty zabrać na szlak?

     Odpowiednie obuwie zapewnia komfort na szlaku nawet w przypadku pokonywania wielokilometrowych tras. Z tego powodu należy dokładnie przyjrzeć się specyfikacji produktów dedykowanych aktywnościom górskim. Obecność membrany Gore-Tex i wysokość cholewki będą bowiem decydować o uniknięciu przedostawania się wilgoci oraz wody do środka butów. Istotna jest również masa konkretnej pary, bowiem na szlaku każdy dodatkowy kilogram jest sporym obciążeniem dla organizmu wędrowca.

     Warto zapoznać się z obecnym na rynku obuwiem od sprawdzonych producentów, które zagwarantuje najwyższy możliwy komfort trekkingu. Bogaty asortyment dedykowanych kobietom produktów z tej kategorii został zaprezentowany na stronie www.e-horyzont.pl/buty/buty-damskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-damskie.html, dzięki czemu każda miłośniczka Sudetów ma pewność, że znajdzie parę, która spełni jej oczekiwania.

Co powinno znaleźć się w plecaku trekkingowym?

     Wygodne obuwie to zaledwie jeden z wielu elementów wyposażenia plecaka, który powinien zostać zabrany na trekking. Kompletowanie ekwipunku warto rozpocząć od bielizny termoaktywnej i koszulki, które sprawdzają w każdych warunkach atmosferycznych. Podobnie jest ze spodniami turystycznymi – produkty z tej kategorii posiadają najczęściej hydrofobową powłokę i zapewniają ochronę nawet w przypadku silnego deszczu.

     Podczas trekkingów letnich warto założyć spodnie z regulowaną długością nogawek, przez co w razie wzrostu odczuwanej temperatury możliwe będzie schłodzenie ciała. W plecaku powinno znaleźć się również miejsce na okrycie wierzchnie, do którego zalicza się kurtkę i bluzę softshellową. Oba typy odzieży górskiej gwarantują bowiem komfort termiczny w wyższych partiach gór – zarówno podczas odpoczynku, jak i w trakcie podejść.

O czym pamiętać przed wyruszeniem w trasę?

     Odzież górska charakteryzuje się parametrami, które w większości przypadków są w stanie skutecznie ochronić wędrowca przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Nie oznacza to jednak, że plecak wypełniony wartościowymi elementami ekwipunku zwalnia uczestnika wędrówki z podstawowych zasad bezpieczeństwa. Odpowiednia ilość wody, latarka, dodatkowe źródło zasilania telefonu oraz zdrowy rozsądek wielokrotnie okazują się być znacznie bardziej potrzebne na sudeckich szlakach, niż może się to początkowo wydawać.

     Przygotowanie do trekkingu jest niezwykle ważne, dlatego już teraz zajrzyj na stronę www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html i wybierz męską parę butów, która będzie Ci w tym sezonie towarzyszyć na szlaku. Pamiętaj jednak, że zdrowego rozsądku i szacunku do potęgi gór nie da się kupić za żadną cenę – ten sposób myślenia jest zupełnie darmowy i każdy może zabrać go w trasę. Góry są bowiem piękne tylko wtedy, kiedy wędrówka zakończy się bez przykrych i niebezpiecznych niespodzianek!

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook