Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 747Wszystkich: 13754357

Jak przygotować się do trekkingu?

     Każda aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego przygotowania. Pozwala to na stworzenie bezpiecznych warunków do uprawiania sportu, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie kontuzji i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Dotyczy to również górskich trekkingów, które powinny wiązać się z uważnym doborem zawartości plecaka. Oto najważniejsze akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie udaną wędrówkę.

Jakie buty zabrać na szlak?

     Odpowiednie obuwie zapewnia komfort na szlaku nawet w przypadku pokonywania wielokilometrowych tras. Z tego powodu należy dokładnie przyjrzeć się specyfikacji produktów dedykowanych aktywnościom górskim. Obecność membrany Gore-Tex i wysokość cholewki będą bowiem decydować o uniknięciu przedostawania się wilgoci oraz wody do środka butów. Istotna jest również masa konkretnej pary, bowiem na szlaku każdy dodatkowy kilogram jest sporym obciążeniem dla organizmu wędrowca.

     Warto zapoznać się z obecnym na rynku obuwiem od sprawdzonych producentów, które zagwarantuje najwyższy możliwy komfort trekkingu. Bogaty asortyment dedykowanych kobietom produktów z tej kategorii został zaprezentowany na stronie www.e-horyzont.pl/buty/buty-damskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-damskie.html, dzięki czemu każda miłośniczka Sudetów ma pewność, że znajdzie parę, która spełni jej oczekiwania.

Co powinno znaleźć się w plecaku trekkingowym?

     Wygodne obuwie to zaledwie jeden z wielu elementów wyposażenia plecaka, który powinien zostać zabrany na trekking. Kompletowanie ekwipunku warto rozpocząć od bielizny termoaktywnej i koszulki, które sprawdzają w każdych warunkach atmosferycznych. Podobnie jest ze spodniami turystycznymi – produkty z tej kategorii posiadają najczęściej hydrofobową powłokę i zapewniają ochronę nawet w przypadku silnego deszczu.

     Podczas trekkingów letnich warto założyć spodnie z regulowaną długością nogawek, przez co w razie wzrostu odczuwanej temperatury możliwe będzie schłodzenie ciała. W plecaku powinno znaleźć się również miejsce na okrycie wierzchnie, do którego zalicza się kurtkę i bluzę softshellową. Oba typy odzieży górskiej gwarantują bowiem komfort termiczny w wyższych partiach gór – zarówno podczas odpoczynku, jak i w trakcie podejść.

O czym pamiętać przed wyruszeniem w trasę?

     Odzież górska charakteryzuje się parametrami, które w większości przypadków są w stanie skutecznie ochronić wędrowca przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Nie oznacza to jednak, że plecak wypełniony wartościowymi elementami ekwipunku zwalnia uczestnika wędrówki z podstawowych zasad bezpieczeństwa. Odpowiednia ilość wody, latarka, dodatkowe źródło zasilania telefonu oraz zdrowy rozsądek wielokrotnie okazują się być znacznie bardziej potrzebne na sudeckich szlakach, niż może się to początkowo wydawać.

     Przygotowanie do trekkingu jest niezwykle ważne, dlatego już teraz zajrzyj na stronę www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html i wybierz męską parę butów, która będzie Ci w tym sezonie towarzyszyć na szlaku. Pamiętaj jednak, że zdrowego rozsądku i szacunku do potęgi gór nie da się kupić za żadną cenę – ten sposób myślenia jest zupełnie darmowy i każdy może zabrać go w trasę. Góry są bowiem piękne tylko wtedy, kiedy wędrówka zakończy się bez przykrych i niebezpiecznych niespodzianek!

 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook