Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 845Wszystkich: 13754455

Ambasador turystyczny ESK 2016

2015-12-07 15:30

     Już niebawem Wrocław obejmie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Przez 366 dni nasze miasto wypełni się setkami dodatkowych wydarzeń kulturalnych, projektów artystycznych i działań społecznych. ESK 2016 to również okazja na przyciągnięcie do Wrocławia tysięcy nowych turystów z Polski i zagranicy. Jak pokazały minione stolice, wzrost ruchu turystycznego w kontekście ESK wynosi średnio 11%. Liczymy, że we Wrocławiu liczba ta będzie o wiele większa.

     By móc lepiej zaprezentować miasto i poinformować przyjezdnych o największych atrakcjach realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zdecydowaliśmy się na uruchomienie programu „Ambasadora Turystycznego ESK Wrocław 2016”, do którego w pierwszej kolejności zapraszamy przewodników turystycznych, pracowników punktów informacji turystycznej oraz taksówkarzy. Bardzo często jesteście Państwo głównym źródłem informacji o mieście dla turystów, dlatego zależy nam, by Państwa wiedza nt. ESK była jak największa.

     Dlatego też niniejszym chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawimy najważniejsze atrakcje przyszłego roku, a następnie również do wzięcia udziału w „teście z wiedzy o ESK”, którego ukończenie upoważnia do otrzymania certyfikatu „Ambasadora Turystycznego ESK Wrocław 2016”, upominków ESK oraz informacji o Państwa usługach na stronie wroclaw2016.pl.

     Przygotowaliśmy dla Państwa dwa terminy spotkań, do wyboru według Państwa dostępności czasowej – 7 oraz 14 grudnia 2015 r. o godzinie 15.30 w „Barbarze” (ul. Świdnicka 8c), to jest głównym centrum informacji o ESK Wrocław 2016. Spotkanie zaplanowane jest na około 2h.

     W celu potwierdzenia obecności oraz zagwarantowania sobie pakietu materiałów informacyjnych uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości email na adres marketing@wroclaw2016.pl do 4 XII. Na podany adres można również przesyłać swoje pytania.

Pozdrawiamy i liczmy na Państwa przybycie!

Dział Marketingu ESK Wrocław 2016

 


Zobacz także:
www.wroclaw2016.pl

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook