Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

 • 2024-04-17 08:17

  Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 162Wszystkich: 13776239

Ogrody świateł we Wrocławiu

2023-10-27 07:01

     Do wrocławskiego ogrodu zoologicznego zawita wystawa edukacyjna „Dzika Afryka”, prezentująca najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu w nowym, mulimedialnym wydaniu. Atrakcja zostanie otwarta 27 października 2023 roku, ale bilety już można kupić w przedsprzedaży.

     Wystawa potrwa do 3 marca 2024 r. Będzie nową czasową atrakcją otwieraną w sezonie jesienno-zimowym codziennie po zmroku po godzinach zamknięcia zoo. Trasa zwiedzania będzie prowadziła poprzez zabytkową część ogrodu, po specjalnie przygotowanej ścieżce z licznymi multimedialnymi atrakcjami. Podczas spaceru będzie można spotkać najbardziej charyzmatyczne gatunki zwierząt Afryki w nowym świetlnym wydaniu. Odwiedzenie ekspozycji będzie też doskonałą lekcją przyrody, która przybliży gościom wiedzę na temat zagrożonych gatunków.

     – Z chęcią wykorzystujemy nowe technologie, czym urozmaicamy ofertę naszego zoo. I tym razem szykujemy dla naszych gości coś naprawdę spektakularnego. „Dzika Afryka” to pierwsza wystawa Garden of Lights we Wrocławiu i cieszymy się, że to właśnie nasze zoo wybrała firma Wonderful Lighting na tak innowacyjny projekt. Czegoś podobnego w takiej skali jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

     - Projektując wystawę specjalnie dla wrocławskiego zoo staraliśmy się realistycznie oddać cechy gatunkowe zwierząt i połączyć je z magią technologii świetlnych, które wykorzystujemy do produkcji naszych multimedialnych ekspozycji. Ponadto zaplanowaliśmy szereg innych atrakcji: tunel kwiatów, 50-metrową interaktywną ścieżkę czy multimedialną rzekę, a wszystko w harmonijnej muzyczno-świetlnej oprawie – dodaje Michał Chojnacki, prezes Wonderful Lighting, firmy, która wspólnie z wrocławskim zoo przygotowała tę wyjątkową atrakcję.

     Z każdego sprzedanego biletu organizator wystawy wspólnie z Zoo Wrocław postanowił przeznaczyć 1 zł na ratowanie pingwinów przylądkowych – tońców, które zostały ambasadorami projektu. Wrocławskie zoo od lat wpiera fundację SANCCOB, która w środowisku naturalnym ratuje ten jeden z najbardziej zagrożonych wymarciem gatunków ptaków. Każdy kto kupi bilet na wystawę, wesprze pomoc niesioną tym wspaniałym zwierzętom.

     - Wystawa będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty i dodatkową atrakcją w godzinach wieczornych. Szczególnie doceniamy jej walor edukacyjny i charytatywny. Cieszymy się, że część dochodu z biletów na wystawę, wesprze ochronę pingwinów przylądkowych w Afryce – dodaje Joanna Kasprzak.

     Ekspozycja Garden of Lights przygotowana przez Wonderful Lighting z Gdyni w tym roku po raz pierwszy zagości we Wrocławiu. Do tej pory jej realizacje można było podziwiać w Chorzowie, Krakowie, Warszawie i Gdyni. Wystawy odwiedziło 1,2 mln osób. W tym sezonie do grona polskich miast goszczących ogrody świateł dołączy właśnie Wrocław oraz Szczecin. Wystawy Garden of Lights pojawia się także za granicą: w Rydze, Belgradzie, Budapeszcie i Bukareszcie.

     Wejście na wystawę będzie możliwe przez bramę zoo od strony ul. Wróblewskiego, zlokalizowaną przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”, zlokalizowanym naprzeciwko ul. Wystawowej we Wrocławiu. Trwa promocja na bilety sezonowe, umożliwiające wejście na wystawę codziennie w całym okresie jej funkcjonowania. Kupując bilet sezonowy do 20 października skorzystacie z 30 proc. zniżki. Bilety oraz więcej informacji jest dostępnych na stronie: bilety.gardenoflights.com. Wystawę będzie można zwiedzać do 3 marca 2024 r.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook