Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2020-06-04 11:46

  Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka Hannibala Smoke’a, zatytułowana „Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska”. Dwa poprzednie dzieła, w których autor opisał nieistniejące pałace Dolnego Śląska oraz zrujnowane obiekty w stolicy Dolnego Śląska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i kolejna książka z pewnością będzie bestsellerem.

 • 2020-05-22 08:28

  Krakowskie wydawnictwo Compass coraz śmielej poczyna sobie na sudeckim rynku wydawniczym i właśnie zaproponowało kolejne wydanie mapy Gór Stołowych. Kolejne, bo to już trzecia  edycja opracowania kartograficznego, obejmującego najpopularniejszy wśród turystów obszar leżący na ziemi kłodzkiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się mapie nieco bliżej…

 • 2020-05-15 10:10

  Karkonosze. Spacerownik ilustrowany to w moim zamyśle ksiązka inna niż dotychczasowe przewodniki i albumy fotograficzne poświęcone tym górom. Opisując i ilustrując zdjęciami spacery po karkonoskich szlakach, starałem się pokazać piękno polskich i czeskich Karkonoszy, a także przekazać nieco wskazówek praktycznych. Piszę o miejscach bardzo popularnych i tych mniej znanych, choć równie atrakcyjnych. Od ponad pół wieku jestem nieuleczalnie zakochany w Karkonoszach

 • 2020-05-15 10:08

  Celem niniejszej pracy jest przedstawienie historii wsi Żelazno po 1945 r., a przede wszystkim losów jej mieszkańców, którzy od ponad siedemdziesięciu lat tworzą lokalną społeczność. W literaturze przedmiotu, dotyczącej losów ziemi kłodzkiej oraz jej powojennej historii, nie ma opracowania, które byłoby poświęcone jedynie dziejom tej wsi. Przedmiotem analizy jest okres od wczesnych lat powojennych po transformację ustrojową w 1989 r.

 • 2020-05-15 10:02

  Kolejny numer czasopisma "Sudety" przynosi jak zwykle szereg ciekawych artykułów, które z pewnością zainteresują miłosników Sudetów. Między innymi przeczytać w nim mozna o rytualnym sanatorium w Kudowie-Zdroju, Teplickim Skalnym Mieście, o Theodorze Fontane i jego związkach z Karkonoszami, a także o granitowym sercu Polski i uzdrowisku jak Bad Gastein...

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 4066Wszystkich: 6360976

Targi Turystyczne we Wrocławiu już za tydzień!

2020-02-28 10:00

     W weekend na przełomie lutego i marca (28 lutego - 1 marca) na Stadionie Wrocław odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Podczas tej trzydniowej imprezy będzie można odwiedzić stoiska ponad 200 dostawców z wielu zakątków Polski i świata.

     Program imprezy obejmuje wiele atrakcji, prelekcji, warsztatów i wydarzeń na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW podczas którego będzie okazja do wysłuchania opowieści z wielu różnorakich podróży. Zaproszeni podróżnicy niejednokrotnie tkwili w sytuacjach ekstremalnych i trudnych. Wysłuchamy między innymi wspomnień o samotnych wyprawach z plecakiem na najwyższe górskie szczyty i historii o przemierzaniu indyjskich Himalajów na motocyklu przez ponad 1000 kilometrów off-roadu. Dowiemy się jak poluje się na zorzę polarną i czy dlaczego Nowy Jork uważany jest za stolicę świata. Zaproszeni goście specjalni tacy jak Jakub Porada, czy ekipa Busem Przez Świat opowiedzą o swoich najdalszych, niejednokrotnie bardzo egzotycznych podróżach. Przez trzy dni targów odbywać się będą także warsztaty i szkolenia branżowe dla odwiedzających. Będzie można poznać szczegóły zawodu cabin crew, a także dowiedzieć się o tym jak połączyć podróżowanie z pracą.

     Podczas wydarzenia nie zabraknie także miejsca dla kulinarnych wystawców. FESTIWAL KULINARNY to wspaniała okazja na spróbowanie produktów lokalnych z całego Dolnego Śląska i poznanie . Regionalne sery, ekologiczne przetwory, czy wybitne wina . To tylko część tego, czego będzie można spróbować na Targach przez cały weekend. 

     Organizator Targów zaplanował także rozległą STREFĘ ATRAKCJI dla dzieci i dorosłych. W tym roku będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach z rękodzieła, zobaczyć szalone naukowe eksperymenty i pokazy tańca. Znajdzie się coś dla fanów filmów i animacji, a także dla tych, których interesuje historia. Nie zabraknie atrakcji sportowych i gier, a to wszystko po to, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia bawili się jak najlepiej! Dodatkową atrakcją jest GRA TARGOWA. Każdy odwiedzający może wziąć udział w niej udział. Poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy od partnerów wydarzenia. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że w tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. A w jednym z konkursów będzie można wygrać wakacje na Zanzibarze!

     Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław.  - Stoisko Dolnego Śląska zgromadzi najciekawsze atrakcje i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu. W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Będą to między innymi Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha i Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 wystawcówzachęca Michał Bobrowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

     Na targi warto zaplanować podróż koleją. Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi z biletem targowym wrócisz za darmo! Wystarczy mieć ze sobą bilet w pierwszą stronę oraz bilet targowy. Podobnie jak w przypadku jazdy tramwajem lub autobusem MPK Wrocław. Jeżeli auto to Twój podstawowy środek lokomocji - parking na stadionie jest bezpłatny dla odwiedzających.

     Do zobaczenia!
 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tomek Nawrot2020-03-03 12:09

  I już za nami. Jak zwykle nowe informacje, dużo folderów i nowe pomysły na wycieczki. W porównaniu do poprzednich znacznie wzrosła powierzchnia i ilość wystawców.

Komentarz
Facebook