Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1013Wszystkich: 13651007

Targi Turystyczne we Wrocławiu już za tydzień!

2020-02-28 10:00

     W weekend na przełomie lutego i marca (28 lutego - 1 marca) na Stadionie Wrocław odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Podczas tej trzydniowej imprezy będzie można odwiedzić stoiska ponad 200 dostawców z wielu zakątków Polski i świata.

     Program imprezy obejmuje wiele atrakcji, prelekcji, warsztatów i wydarzeń na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW podczas którego będzie okazja do wysłuchania opowieści z wielu różnorakich podróży. Zaproszeni podróżnicy niejednokrotnie tkwili w sytuacjach ekstremalnych i trudnych. Wysłuchamy między innymi wspomnień o samotnych wyprawach z plecakiem na najwyższe górskie szczyty i historii o przemierzaniu indyjskich Himalajów na motocyklu przez ponad 1000 kilometrów off-roadu. Dowiemy się jak poluje się na zorzę polarną i czy dlaczego Nowy Jork uważany jest za stolicę świata. Zaproszeni goście specjalni tacy jak Jakub Porada, czy ekipa Busem Przez Świat opowiedzą o swoich najdalszych, niejednokrotnie bardzo egzotycznych podróżach. Przez trzy dni targów odbywać się będą także warsztaty i szkolenia branżowe dla odwiedzających. Będzie można poznać szczegóły zawodu cabin crew, a także dowiedzieć się o tym jak połączyć podróżowanie z pracą.

     Podczas wydarzenia nie zabraknie także miejsca dla kulinarnych wystawców. FESTIWAL KULINARNY to wspaniała okazja na spróbowanie produktów lokalnych z całego Dolnego Śląska i poznanie . Regionalne sery, ekologiczne przetwory, czy wybitne wina . To tylko część tego, czego będzie można spróbować na Targach przez cały weekend. 

     Organizator Targów zaplanował także rozległą STREFĘ ATRAKCJI dla dzieci i dorosłych. W tym roku będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach z rękodzieła, zobaczyć szalone naukowe eksperymenty i pokazy tańca. Znajdzie się coś dla fanów filmów i animacji, a także dla tych, których interesuje historia. Nie zabraknie atrakcji sportowych i gier, a to wszystko po to, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia bawili się jak najlepiej! Dodatkową atrakcją jest GRA TARGOWA. Każdy odwiedzający może wziąć udział w niej udział. Poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy od partnerów wydarzenia. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że w tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. A w jednym z konkursów będzie można wygrać wakacje na Zanzibarze!

     Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław.  - Stoisko Dolnego Śląska zgromadzi najciekawsze atrakcje i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu. W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Będą to między innymi Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha i Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 wystawcówzachęca Michał Bobrowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

     Na targi warto zaplanować podróż koleją. Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi z biletem targowym wrócisz za darmo! Wystarczy mieć ze sobą bilet w pierwszą stronę oraz bilet targowy. Podobnie jak w przypadku jazdy tramwajem lub autobusem MPK Wrocław. Jeżeli auto to Twój podstawowy środek lokomocji - parking na stadionie jest bezpłatny dla odwiedzających.

     Do zobaczenia!
 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • Tomek Nawrot2020-03-03 12:09

  I już za nami. Jak zwykle nowe informacje, dużo folderów i nowe pomysły na wycieczki. W porównaniu do poprzednich znacznie wzrosła powierzchnia i ilość wystawców.

Komentarz
Facebook