Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 785Wszystkich: 13754395

Wałbrzych z czwartym dworcem kolejowym

wizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowewizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
wizualizacje: PKP Linie Kolejowe
2015-04-04 21:50

     Wałbrzych jest coraz bliżej realizacji budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego, na które będą składały się m.in. nowy, czwarty już na terenie miasta dworzec kolejowy, a także dworzec autobusowy, którego Wałbrzych właściwie w tej chwili nie posiada. Inwestycja ma powstać przy ul. Lubelskiej i ma kosztować ok. 20 milionów złotych. Kolej deklaruje budowę nowej stacji Wałbrzych Centrum, gmina przygotuje infrastrukturę drogową.


źródło: Wałbrzych Moje Miasto
 

     Rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, w wypowiedzi dla Radia Wrocław zdradził, że dworzec będzie miał dwa perony. Dodał również, że jest on ważny dla mieszkańców, bo po pierwsze będzie usytuowany w centrum miasta, a po drugie będą przy nim zatrzymywały się także autobusy. „Wałbrzych jest obecnie jedynym miastem powyżej stu tysięcy mieszkańców, w którym nie ma dworca autobusowego. Dalekobieżne kursy zatrzymują się w różnych miejscach, a zdezorientowani pasażerowie biegają z walizkami po mieście” – dodaje Siemieniec.

     Plany budowy nowego dworca budzą jednak także kontrowersje. Przeciwnicy nowej inwestycji zauważają, że ma on być położony zaledwie 2 km od dworca Wałbrzych Miasto, który zaledwie kilka lat temu został gruntownie wyremontowany. W ubiegłym roku na remont peronów wydano tam kolejnych kilka milionów złotych.

     Władze miasta są dobrej myśli, jeśli chodzi o powstanie centrum przesiadkowego. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej podkreśla, że prace projektowe i przygotowawcze idą bardzo szybko, a w maju inwestor otrzyma pozwolenie na budowę.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl na podstawie: Radio Wrocław
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

 • eee2015-04-05 20:30

  Niech wybudują dworzec autobusowy przy stacji Wałbrzych Miasto i nie dublują inwestycji. Za te pieniądze powinno się wybudować , a właściwie dokończyć budowę centrum przesiadkowego DWORZEC KOLEJOWY KŁODZKO MIASTO , którego budowę rozpoczęli jeszcze Niemcy i do dziś nic tam się nie dzieje - wstyd. Wałbrzych bliżej koryta i lobbuje różne inwestycje kosztem innych miast .

 • Adam2015-04-09 08:29

  Ale o co ci chodzi? Przy stacji Kłodzko Miasto istnieje dworzec autobusowy, więc przesiadka nie jest tak uciążliwa, jak w Wałbrzychu.

Komentarz
Facebook