Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 831Wszystkich: 13754441

Weekend Otwarcia trwa we Wrocławiu

Eduardo Chillida: BrzmieniaEduardo Chillida: BrzmieniaEduardo Chillida: BrzmieniaWystawa "Made in Europe"Wystawa "Made in Europe"Wystawa "Made in Europe"
Eduardo Chillida: Brzmienia
Eduardo Chillida: Brzmienia
Eduardo Chillida: Brzmienia
Wystawa "Made in Europe"
Wystawa "Made in Europe"
Wystawa "Made in Europe"
2016-01-16 19:17

     Za nami już niemal dwa pełne dni wrocławskiego Weekendu Otwarcia, podczas którego stolica Dolnego Śląska staje się Europejską Stolicą Kultury. W mieście odbywa się wiele ciekawych i bardzo ważnych imprez, wczoraj na przykład w BWA Galeria Awangarda otwarta została wystawa, zatytułowana „Brzmienia”, prezentująca dorobek baskijskiego rzeźbiarza Eduarda Chillidy, a dzisiaj w Muzeum Architektury licznie zgromadzeni widzowie mogli wziąć udział w wernisażu i obejrzeć wystawę zatytułowaną „Made In Europe. 25 lat nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie współczesnej architektury”.

     Eduardo Chillida, przez historyków sztuki zgodnie uznawany jest za najważniejszego artystę hiszpańskiego drugiej połowy XX wieku. Po raz pierwszy w Polsce tak wiele dzieł artysty zgromadzonych zostało w jednym miejscu i pokazanych na wystawie. To nie tylko przestrzenne formy zrodzone w umyśle Chillidy, ale również muzyka, która emanuje z jego rzeźb, towarzysząc zwiedzającym. Muzyka napisana specjalnie dla dzieł Chillidy. Wystawa jest wielopłaszczyznowa, oprócz rzeźb i muzyki, można na niej obejrzeć film i posłuchać o tworzeniu muzyki, a na ścianach galerii przeczytać wykaligrafowane myśli artysty. Wystawa czynna będzie do 13 marca 2016 roku. Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32.

     Z kolei w Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5) otwarta została wystawa, która na wernisaż przyciągnęła prawdziwe tłumy. Nic dziwnego, bowiem nagroda Unii Europejskiej wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród miłośników architektury współczesnej. Na wystawie zobaczyć można 150 modeli oraz grafiki prawie 3 000 projektów zgłoszonych do nagrody na przestrzeni ostatnich 27 lat. Wśród prezentowanych dzieł jest również jedno z Wrocławia: zintegrowany system przesiadkowy Wrocław-Maślice, zgłoszony do nagrody w 2013 roku. Wystawa czynna będzie do 13 marca 2016 roku.

     Jutro najważniejszy dzień Weekendu Otwarcia. Z czterech dzielnic Wrocławia ruszą o godzinie 16:00 cztery Duchy, które w paradnym pochodzie kierować będą się w stronę centrum. Koniecznie zabierzcie ze sobą wszelkiego rodzaju dzwonki – będziemy budzić świat! A poza tym, dla każdego coś dobrego, zobaczcie zresztą sami:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook