Skąd wzięła się nazwa Karpacz? Czy w Karkonoszach znajdziemy nazwy "tatrzańskie"? Kogo nazywa się „pierwszą damą karkonoskich opowieści”? Kto ma więcej Karkonoszy? My czy Czesi? Gdzie w Karkonoszach miała staną olbrzymia pieczarka? To tylko niektóre z zagadek, jakie znalazły się w najnowszej książce Waldemara Brygiera i Anny Zygmy, zatytułowanej "555 zagadek o Karkonoszach". Aby poznać wszystkie tematy (zagadki) poruszone w książce, trzeba zatem przeczytać ich jeszcze 550!
Blisko dwie dekady minęły od wydania pierwszego srebrnogórskiego albumu „Srebrna Góra. Spojrzenie w przeszłość". Przez ten czas intensywnie poszukiwaliśmy kolejnych ilustracji i pocztówek, zdobywaliśmy nowe informacje o tym niezwykłym miasteczku i górującej nad nim twierdzy. Efektem naszych wysiłków jest album, który z przyjemnością oddajemy teraz w Państwa ręce: „Srebrna Góra. Zwierciadło czasu"
Dawno, dawno temu… – każde dziecko Wam powie, że tak zaczynają się wszystkie dobre opowieści. W tej książce znalazł się zbiór legend i historii powtarzanych szeptem, z ust do ust, przez zaaferowanych mieszkańców śląskich miejscowości położonych w pobliżu naszych pięknych, rodzimych zamków i pałaców lub pozostałych po nich ruin
Jak funkcjonował tajny zakład prowadzący strategiczną produkcję na potrzeby jednego z mocarstw zimnej wojny? Czy był zamaskowany głęboko pod ziemią i niemożliwy do wykrycia przez samoloty rozpoznawcze wroga? Czy jego załogę odizolowano od społeczeństwa? W przypadku obiektu, któremu na potrzeby toczącego się śledztwa nadano kryptonim J.G., rzeczywistość była zgoła odmienna. Zakład rozpoczął funkcjonowanie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny światowej
Komiks autorstwa rysownika Michała Stawickiego oraz historyka Arnolda Kordasiewicza wydany został przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy na matowym kredowym papierze. Na 28 stronach komiks przedstawia historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora
Willa Sudety
ul. Zdrojowa 32
57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 74 866 12 23
tel. 74 866 37 56
e-mail: recepcja@willa-sudety.pl
www: www.willa-sudety.pl
Serdecznie zapraszamy Państwa do Willi Sudety położonej w samym sercu Kudowy-Zdroju. Nasza firma istnieje od 1991 r., a Willa Sudety została zbudowana ok 1920 r. pod nazwą Quisi Sana. W ostatnich latach współpracując z wyśmienitymi architektami odnowiliśmy elewację budynku i przebudowaliśmy jadalnię, recepcję, a także wiele pokoi w unikalnym designie i standardzie Delux. W Willi znajduje się 25 świetnie wyposażonych pokoi oraz dwupokojowe Studio. Na terenie obiektu znajduje się sala zabaw.
Doskonała lokalizacja, oryginalny wystrój, miła obsługa, atrakcyjne pakiety pobytowe – dla par, seniorów, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi - to zdecydowane atuty Willi Sudety. Z pewnością przypadnie również Państwu do gustu nasza domowa kuchnia. Serwujemy przepyszne dania kuchni polskiej i wiemy, że nawet najwięksi smakosze kończą u nas posiłki z uśmiechem. Oferujemy obfite śniadania w formie bufetu oraz serwowane obiadokolacje z napojem i dodatkowym deserem.
Już w początkach XX wieku w budynku mieściło się znane sanatorium o wdzięcznej nazwie Quisi - sana, gdzie ówcześni kuracjusze mogli doskonale wypocząć, zachwycić się urokami uzdrowiska Bad – Kudowa i niezwykle atrakcyjnej okolicy. Obecnie staramy się kultywować tradycje rozpoczęte w ubiegłym stuleciu. Nasi Goście często łączą wypoczynek z aktywnością turystyczną, również za sprawą naszego Biura Turystycznego Sudety, oraz portalu SudetyOnline.pl. Zabierzemy Państwa na Szczeliniec, w Błędne Skały, do Skalnego Miasta Adršpach – te miejsca po prostu trzeba zobaczyć! W naszej ofercie nie mogło zabraknąć wycieczek do Drezna, Wiednia, Pragi i nie tylko…