Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-02-01 09:34

  555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

 • 2024-01-10 21:30

  Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

 • 2024-01-10 21:20

  Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

 • 2023-11-09 09:43

  Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

 • 2023-11-08 16:23

  Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 793Wszystkich: 13754403

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu

2015-06-05 19:00

     "Foggorama", "Poletko Pana Fogga", "Fogg and Rock" - to tylko niektóre tutuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w dwudziestu pięciu krajach Europy oraz w Brazylii, Izraelu, na Cejlonie, w ośrodkach polonijnych Nowej Zelandii, Australii i wielokrotnie w USA i Kanadzie.

     Wystawa wybranych pamiątek ma przybliżyć postać wielkiego polskiego arysty - śpiewaka. Udało nam sie zebrać około trzydziestu plakatów z różnych występów, począwszy od roku 1936, a skończywszy na 1982. Pokażemy Państwu fotografie i pamiątki związne z karierą Mieczysława Fogga. Całą ekspozycję chcielibyśmy wzbogacić o prezentację unikalnych zdjęć z komentarzem Michał Fogga, wplecionymi w to utworami wykonywanymi przez bohatera opowieści, które wykona młody talent Maciej Klociński.

     Ponieważ dobrej zabawy nigdy dość, po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu wspomnienia zapraszamy na "Retro Potańcówkę" podczas której Michał Fogg i Tomasz Konca zabiorą Państwa w muzyczną podróż do czasów młodości Mieczysława Fogga. Przy największych szlagierach lat 20 i 30 nogi same porwą nas do tańca, serce samo będzie sie wyrywać do miłosnych wyznań, a i przy kieliszku będzie raźniej z retro nutą w tle.

 


Maciej Klociński- wykonawca piosenek retro, powojennych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i rosyjskich romansów. Nagrodzony Złotym Liściem Retro 2013 na festiwalu im. Mieczysława Fogga za popularyzację kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Tomasz Konca - muzyk, dziennikarz i promotor muzyczny, założyciel kilku grup, m.in. Cinq G odpowiedzialnej za projekt "Fogga Ragga", prezenter kultowych audycji radiowych, autor kilkunastu muzycznych kompilacji i albumów. Niestrudzony promotor i miłośnik Mieczysława Fogga.

Michał Fogg - patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record, zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook